Tradicinis teatro lankytojo portretas 2023-aisiais

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. „Bilietai.lt“ ir mūsų teatro bilietų platinimo platformą „Teatrai.lt“ praėjusiais metais aplankė virš 1 mln. lankytojų. Tarptautinės teatro dienos proga pristatome tradicinį teatro lankytojo portretą ir populiariausius metų spektaklius. 

„Bilietai.lt“ duomenimis, 2023 m. absoliuti dauguma bilietų į spektaklius buvo įsigyta Vilniuje (75 proc.), kas, lyginant su 2022 m., rodo 12 proc. augimą, tačiau nestebina, nes sostinėje vyksta daugiausiai renginių šalyje. Kaune buvo įsigyta 12 proc. bilietų, Klaipėdoje – 7 proc., o visiems likusiems miestams teko vos 6 proc. teatro rinkos.

Mūsų statistika rodo, jog Lietuvoje teatro bilietais dažniau rūpinasi moterys – jos sudaro 62% pirkėjų. Tiesa, šis skaičius yra labai panašus į bendrą Lietuvos renginių rinkos lankytoją, kur maždaug du trečdalius pirkėjų taip pat sudaro moterys.

Lyginant skirtingas teatro lankytojų amžiaus grupes, didžiausią pirkėjų dalį sudaro 45-54 metų amžiaus žmonės, tačiau nedaug nuo jų atsilieka 55-64 m. bei 35-44 m. amžiaus grupių žmonės. Mažiausiai aktyvūs teatro lankytojai yra 18-24 m. amžiaus, tačiau ši tendencija pastebima ko ne kasmet.

Daugiausiai teatru besidominčių žmonių informacijos apie spektaklius ir pasirodymus ieško vakarais tarp 20 ir 22 val., o didžioji dalis (78 proc.) tą daro naudodami išmanųjį telefoną. Penktadalis lietuvių informacijos apie teatrą ieško kompiuterio pagalba ir vos 1 proc. tą daro planšetiniu kompiuteriu.

„Teatro renginių rinka ir toliau išlieka labai stipri ir stabili – teatru domisi kas antras suaugęs šalies gyventojas. Esant stipriai paklausai, atitinkamai pastebime ir augančią vietinių spektaklių pasiūlą“, – teigia „Bilietai.lt“ Komercijos direktorius Simonas Sudaras.

Populiariausių praėjusių metų teatro spektaklių trejetuką sudarė „Nuostabūs dalykai“ (rež. K. Glušajevas), „Ruletė“ (rež. J. Strømgren) ir „Tartiufas“ (rež. O. Koršunovas), o daugiausiai dėmesio susilaukusi teatro komedija – „Gal nedarom tragedijos“ (rež. S. Aškelavičius).

Šokio spektaklių kategorijoje pirmąją vietą užėmė pasirodymas „Jaunystė“ (rež A. Cholina), vaikams skirtų spektaklių tarpe populiariausiu buvo „Grybų karas“ (rež. A. Mikutis), o kitų teatrinių pasirodymų kategorijoje, kaip ir 2022 metais, lyderiavo opera-performansas „Saulė ir jūra“ (R. Barzdžiukaitė, V. Grainytė, L Lapelytė).

Taip pat verta išskirti ir Lietuvoje kiekvienais metais vis labiau populiarėjantį „stand-up“ komedijos žanrą, kuriame ir toliau geriausiai sekasi „Humoro klubo“ pasirodymams – jie sudarė visą populiariausių trejetuką.

Nuo 1962 metų Tarptautine teatro diena pakrikštyta kovo 27-oji ragina domėtis šios meninės išraiškos priemonės istorija ir tradicijomis, o Lietuvoje – švęsti mūsų šalies teatrų pasiekimus.

Populiariausi teatro renginiai 2023 metais 

Remiantis 2023 m. kovo – 2024 m. vasario mėn. laikotarpiu www.bilietai.lt ir www.teatrai.lt  platformose platintų renginių duomenimis sudarėme populiariausių teatro renginių TOP.

Naujausi blogo įrašai