Tradicinis teatro lankytojo portretas 2022-aisiais

2022 metais susidomėjimas teatru buvo didžiulis –  teatrų renginių puslapiai www.bilietai.lt ir www.teatrai.lt svetainėse  buvo aplankyti  virš 1,2 milijono kartų. Tai daugiau nei dukart daugiau lyginant su 2021 metais. Nusprendėme pažvelgti į 2022 metus per renginių lankytojų prizmę: kokie žmonės, kuriuo laiku ir kokiais teatro renginiais labiausiai domėjosi mūsų svetainėse. Kviečiame susipažinti su tradicinio teatro lankytojo portretu. 

Lytis. Beveik du trečdaliai (64 proc.) teatro renginiais besidominčiųjų moterys. Šis procentas taip pat labai panašus į bendrą renginių rinkos lankytojų portretą.

Amžius. Lyginant amžiaus grupes dominuoja 25-34 amžiaus lankytojai, nedaug nuo jų atsilieka ir 35-44 bei 45-54 amžiaus grupės žmonės. Mažiausiai aktyvūs 65+ amžiaus žmonės. Brandūs jauni žmonės yra pagrindinė teatro lankytojų auditorija, neretai mėgstantys dovanoti teatro bilietus ir savo tėvams ar seneliams. 

Miestas. Daugiausiai teatru besidominčiųjų iš didžiojo miestų trejeto: Vilniaus (62 proc.), Kauno (15 proc.) ir Klaipėdos (5 proc.). Šiuose miestuose daugiausiai teatrų ir jų pasirodymų, tai natūralu, kad tų miestų gyventojai yra aktyviausi teatrų lankytojai. 

Mėnesis. Lapkritis pats populiariausias mėnuo teatro renginių lankytojams , nuo jo nedaug atsilieka ir gruodis, o patys neaktyviausi mėnesiai, kaip ir suprantama, yra vasaros mėnesiai. 

Savaitės diena. Lyginant savaitės dienas, kada teatro lankytojai domisi teatro renginiais, skirtumas tarp populiariausios dienos (antradienio) ir mažiausiai populiarios (sekmadienio) labai nežymus, teatru žmonės domisi labai tolygiai visomis savaitės dienomis.

Valanda. Daugiausiai teatru besidominčiųjų informacijos apie teatro pasirodymus ieško vakarais, populiariausias laikas tarp 20-22 val. Šie duomenys rodo pasikeitusius vartotojų įpročius, vis daugiau žmonių informacijos apie renginius ieško savo išmaniuosiuose telefonuose, kurių pagalba informacija apie teatro renginius gali surasti greitai ir patogiai bet kuriuo laiku. 

Įrenginiai. Daugiau nei pusė (56 proc.) visų lankytojų domisi teatro renginiais per išmaniuosius telefonus, 44  proc. naudoja kompiuterius ir tik kiek daugiau nei 1 proc. naudojasi planšetiniais kompiuteriais. Ši tendencija labai panaši į bendrą renginių lankytojo profilį, tik bendrai naudojančių išmaniuosius įrenginius procentas yra dar didesnis.

Populiariausi teatro renginiai 2022 metais 

Remiantis www.bilietai.lt ir www.teatrai.lt svetainių lankomumo rodikliais, sudarėme teatro renginių TOP, šių renginių puslapiuose 2022 metais buvo apsilankyta daugiausiai kartų. 

Naujausi blogo įrašai